Pēc tiesību izmantošanas aizlieguma nav vēlreiz jāliek braukšanas eksāmens

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
26. jūlijā, 2022
Ilona

Labdien! Ir uzlikts tiesību liegums pēc 63. panta 5. daļas (uz 1 gadu un 6vmēnešiem). Vai būs jāpārliek tiesības?

A
atbild:
11. augustā, 2022
Sandis Zellis
jurists

Ceļu satiksmes likuma 63. panta piektā daļa noteic, ka par ceļu satiksmes negadījuma vietas atstāšanu pēc ceļu satiksmes negadījuma, pārkāpjot noteikto kārtību, piemēro naudas sodu velosipēda vai elektroskrejriteņa vadītājam no divām līdz vienpadsmit naudas soda vienībām, bet cita transportlīdzekļa vadītājam – no četrpadsmit līdz simt četrdesmit naudas soda vienībām un transportlīdzekļu vadīšanas tiesību izmantošanas aizliegumu uz laiku no trim mēnešiem līdz diviem gadiem vai bez transportlīdzekļu vadīšanas tiesību izmantošanas aizlieguma.

Atbilstoši Administratīvās atbildības likuma 18. panta pirmajai daļai tiesību izmantošanas aizliegums ir ierobežojums, kas personai noteiktu laiku neļauj izmantot noteiktas tiesības, ieņemt noteiktus amatus vai veikt noteikta veida darbību. Pēc tiesību izmantošanas aizlieguma termiņa beigām personai tiesības nav jāiegūst no jauna.