Nekustamā īpašuma nodokļa likmes nosaka pašvaldība

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
21. jūlijā, 2022
Olegs

Sveiki. Man pieder divi nekustamie īpašumi, vienā no tiem esmu deklarēts es pats, bet otrs ir bez deklarētās personas. Vēlos uzzināt, cik ilgu laiku īpašumā jābūt deklarētam cilvēkam, lai saņemtu NĪN pazemināto likmi?

A
atbild:
25. jūlijā, 2022
Lidija Dārziņa
LV portāls

Likumā “Par nekustamā īpašuma nodokli” nav paredzētas atšķirīgas nodokļa likmes atkarībā no deklarēšanās. Nodokli administrē pašvaldības. Likumā ir noteikts, ka nodokļa likmi vai likmes no 0,2 līdz 3% no nekustamā īpašuma kadastrālās vērtības nosaka pašvaldība savos saistošajos noteikumos, kurus tā publicē līdz pirmstaksācijas gada 1. novembrim.

Daudzas pašvaldības nosaka mazākas likmes īpašumiem, kuros ir deklarētas personas, kā arī atšķirīgas likmes, ja deklarējies īpašnieks. Lai uzzinātu, kādas likmes ir pašvaldībā, kuros ir jūsu nekustamie īpašumi, kādas ir likmes deklarētajiem iedzīvotājiem, jāiepazīstas ar pašvaldības saistošajiem noteikumiem par nekustamā īpašuma nodokli vai arī jājautā pašvaldībā.