Lasīšanai: 1 minūte

Noņemot auto no uzskaites izvešanai no Latvijas, tiek izbeigta īpašnieka atbildība

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
18. jūlijā, 2022
Liene

Lūdzu skaidrojumu, kā izprast automašīnas noņemšanu no uzskaites izvešanai no valsts. Pārdevu automašīnu, veicot šādas darbības. Numura zīmes tika nodotas CSDD. Īpašuma tiesību pāreja netika reģistrēta. CSDD vairs neuzrādās, ka man īpašumā ir automašīna. Vai viss ir izdarīts pareizi un varu paļauties, ka automašīnas “rēgs” kādā dzīves situācijā neparādīsies?

A
atbild:
25. jūlijā, 2022
Sandis Zellis
jurists

Kā norādīts valsts akciju sabiedrība “Ceļu satiksmes drošības direkcija” mājaslapā, noņemot transportlīdzekli no uzskaites izvešanai no Latvijas, tiek izbeigta reģistrētā turētāja atbildība par pārkāpumiem, kas ar transportlīdzekli izdarīti ceļu satiksmē.

Arī no jūsu aprakstītajām darbībām un minētā fakta, ka reģistrā transportlīdzeklis vairs neuzrādās, konstatējams, ka viss ir veikts pareizi. Īpašumtiesību pāreja nav jāreģistrē.