Lasīšanai: 1 minūte

Kas ir krāpšana

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
08. jūlijā, 2022
Juris

Vai sadārdzinātu remontdarbu tāmi var uzskatīt par krāpšanu?

A
atbild:
16. augustā, 2022

Krimināllikuma izpratnē krāpšana ir svešas mantas vai tiesību uz šādu mantu iegūšana, ļaunprātīgi izmantojot uzticēšanos vai ar viltu (177. panta 1. daļa).

Savukārt tāme ir kāda komersanta piedāvājums iesaistīties līgumiskajās attiecībās (veikt remontdarbus) par konkrētajā tāmē norādīto apjomu un summu. Iesaistīties vai neiesaistīties līgumiskajās attiecībās ar konkrēto komersantu ir Jūsu brīva izvēle. Jebkurā brīdī (pirms līguma slēgšanas) varat pārbaudīt tāmē iekļauto ziņu patiesumu un pamatotību, tādējādi pastāv iespēja atteikties iesaistīties šajās līgumiskajās attiecībās. Tāmes (piedāvājuma) iesniegšanā, neņemot vērā, ka tas ir dārgāks par citu komersantu piedāvājumiem, nav saskatāmas noziedzīga nodarījuma sastāva (krāpšanas) pazīmes.