Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Mājoklis

Bez būvatļaujas var būvēt pirmās grupas ēkas

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
02. jūlijā, 2022
Madara

Vēlētos noskaidrot, cik lielu dzīvojamās mājas platību ir atļauts celt laukos bez būvatļaujas? Vai obligāti zemei jābūt kā apbūves gabalam?

A
atbild:
27. jūlijā, 2022
Inese Helmane
LV portāls
Ādažu novada būvvalde
Dace Rumpe, galvenā arhitekte

Bez būvatļaujas var būvēt pirmās grupas ēkas.

Saskaņā ar Ministru kabineta noteikumu Nr. 500 “Vispārīgie būvnoteikumi” 1. pielikumu pirmās grupas ēkas ir:

  • vienstāva ēkas ar apbūves laukumu līdz 60 m2, tai skaitā mazēkas;
  • transformatoru apakšstaciju ēkas ar spriegumu līdz 20 kV un apbūves laukumu līdz 60 m2.

Jāpaskaidro, ka mazēka ir vienstāva ēka, kuras apbūves laukums nav lielāks par 25 m2.

Zemei ir jābūt apbūves zemei, lai būvētu dzīvojamo māju.