TĒMA: Mājoklis

Verandas celtniecība jāsaskaņo ar būvvaldi

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
28. jūnijā, 2022
Aleksandrs

Ir tiesības izmantot zemes gabalu (ģimenes dārziņu dārzkopības kooperatīvās teritorijā), un uz zemes gabala atrodas angļu mājiņa (treileris). Vai nepieciešama atļauja verandas celtniecībai (savām rokām, bez pamatiem, ne garāku par 35 m) pie treilera un polikarbonāta nojumes uzsliešanai virs treilera?

A
atbild:
29. jūnijā, 2022

Lai sniegtu precīzu atbildi uz jūsu jautājumu, nepieciešams zināt nekustamā īpašuma adresi vai kadastra numuru. Katrai apbūves teritorijai ir izstrādāti un apstiprināti apbūves noteikumi, kuros noteiktās prasības var atšķirties. No saņemtās informācijas noprotams, ka uz paredzēto darbību ir attiecināma būvniecības nosacījumu ievērošana, jo kaut arī šādu būvdarbu veikšanu atļauts īstenot pašu spēkiem, tai ir nepieciešams būvvaldes saskaņojums. Jāpiebilst, ka Carnikavas pagastā treileru jeb angļu mājiņu novietošana nav atļauta bijušajos dārzkopību teritorijas zemesgabalos kā pastāvīgās ēkas, bet ir tikai kā pagaidu ēkas uz būvniecības laiku.