Ēkas lietošanas veida maiņa

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
17. oktobrī, 2022
Marita

Kādi dokumenti un kur jāiesniedz, lai mainītu ēkas lietošanas veidu bez pārbūves (no palīgēkas uz vasaras māju)?

A
atbild:
20. oktobrī, 2022

Telpu lietošanas veida maiņa atbilstoši Būvniecības likumam skaitās būvniecība. Viens no galvenajiem dokumentiem ir pašvaldības teritorijas plānojums, kas nosaka prasības būvju un zemesgabalu izmantošanai konkrētajā teritorijā.

Lai mainītu ēku vai telpu lietošanas veidu, ir jāņem vērā specifiskas prasības konkrētiem telpu lietošanas veidiem. Stingrākas prasības ir publiskajai, nevis privātajai apbūvei, jo tā ir saistīta ar papildu drošības prasībām lielāka cilvēku skaita dēļ.

Lietošanas veida maiņu iespējams īstenot, izstrādājot paskaidrojuma rakstu vai pilno būvprojektu un šos dokumentus attiecīgi ievietojot Būvniecības informācijas sistēmā (BIS).

Ņemot vērā telpu lietošanas veida maiņu, var būt nepieciešami arī saskaņojumi ar dažādām iestādēm.

Lai precīzāk atbildētu uz jautājumu, ieteiktu vērsties vietējā pašvaldības būvvaldē.