Darba attiecību izbeigšana veselības stāvokļa dēļ

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
29. jūnijā, 2022
Santa

Labdien! Strādāju uzņēmumā 5,7 gadus. Uz slimības lapas atrodos 10 mēnešus, un slimības lapa turpinās līdz gadam, iesniedzu dokumentus invaliditātes noformēšanai, darbā atgriezties nevaru veselības stāvokļa dēļ. Joprojām atrodos darba vienībā. Ka pareizi pārtraukt darba attiecības, lai saņemtu atlaišanas pabalstu, un kā pareizi noformēt uzteikumu? Kādus pantus Darba likumā var piemērot mana gadījumā? Vai vienu mēnesi pirms slimības lapas izbeigšanas man jāzvana darba devējam, vai darba devējam jāzvana man?

A
atbild:
04. jūlijā, 2022
Zaida Kalniņa
LV portāls

Ja veselības stāvokļa dēļ ir nolemts darba attiecības izbeigt, jums būtu jāvēršas pie ārsta atzinuma saņemšanai, ka darba attiecības nevarat turpināt veselības stāvokļa dēļ. Pēc tam ārsta atzinums ir iesniedzams darba devējam. Jums uzteikums nav jāraksta. Darba likuma 101. panta pirmās daļas 7. punkts noteic, ka darba devējam ir pamats uzteikt darba līgumu, jo darbinieks nespēj veikt nolīgto darbu veselības stāvokļa dēļ, un to apliecina ārsta atzinums. Tādā gadījumā saskaņā ar likuma 112. pantu darba devējam kopā ar galīgo aprēķinu ir jāizmaksā atlaišanas pabalsts, kura apmērs ir atkarīgs no darbinieka stāža uzņēmumā. Jūsu gadījumā tas būtu divu mēnešu vidējās izpeļņas apmērā. Uzteikuma termiņš saskaņā ar likuma 103. pantu būs – nekavējoties.