Autovadītāja stāžu turpina skaitīt no brīža, kad tiesības atgūtas

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
22. jūnijā, 2022
Emīls

Labdien! Mana situācija ir tāda: 09.05.2019. ieguvu B kategorijas autovadītāja apliecību, bet 07.06.2019. man apliecību atņēma uz 6 mēnešiem par vadīšanu ar promilēm (0,23). 11.08.2020. noliku visus eksāmenus un atguvu apliecību. Kāds ir mans vadītāja stāžs 24.05.2022.? Izlasot likumu, nesapratu, ko tur izrēķina no stāža: tikai 6 mēn vai vienu gadu.

A
atbild:
29. jūnijā, 2022
Sandis Zellis
jurists

Atbilstoši ar Ceļu satiksmes likuma 26. panta trešajai daļai transportlīdzekļa vadītāja stāžu skaita ar brīdi, kad persona saņem attiecīgas kategorijas transportlīdzekļa vadītāja apliecību. Savukārt minētā likuma 29. panta ceturtā daļa noteic, ka laika periodu, uz kuru transportlīdzekļa vadītājam ir atņemtas transportlīdzekļa vadīšanas tiesības, neieskaita vadītāja stāžā.

No minētajiem pantiem savstarpējā kopsakarā izriet, ka transportlīdzekļa vadītāja stāžu turpina skaitīt ar brīdi, kad apliecība atgūta faktiski: 2020. gada 11. augustā. Līdz ar to jūsu vadītāja stāžs vēl nav divi gadi.