Pašvaldību nekustamo īpašumu izsoļu norises kārtība

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
10. jūnijā, 2022
Sandis

Labdien! Kas reglamentē pašvaldību nekustamo īpašumu izsoļu norises kārtību? Dažām pašvaldībām tās notiek ērtā elektroniskā veidā, bet dažām joprojām klātienē, kas mūsdienās šķiet jau aizdomīgi. Vai ir plānots normatīvajos aktos izsoles noteikt tikai attālinātā formātā? Paldies.

A
atbild:
15. jūnijā, 2022

Tieslietu ministrija ir atbildīga par e-izsoles vietnes uzturēšanu.

Vides aizsardzibas un reģionālās attīstības ministrija nekontrolē pašvaldību rīcību izsoļu organizēšanā. Pašvaldības, tāpat kā citas publiskas personas izsoles organizē saskaņā ar Publiskas personas mantas atsavināšanas likumu. Šā likuma 15. panta pirmā daļa noteic, ka izsole var būt mutiska, rakstiska, jaukta (mutiska un rakstiska) vai elektroniska.

Katrai izsolei tiek pieņemti izsoles noteikumi. Tajos nosaka izsoles norises veidu un citas prasības, kas paredzētas likumā.

Tādējādi tā ir pašvaldības (tāpat kā jebkuras citas publiskas personas) rīcības brīvība atbilstoši spēkā esošajām izsoles organizēšanas prasībām.

VARAM ir izstrādājis izsoles organizēšanas vadlīnijas.

Savukārt Tieslietu ministrijas uzturētā sistēma nodrošina izsoļu organizēšanu tiešsaistē.