Lasīšanai: 1 minūte

Kā tiek apmaksāta slimības lapa A, ja ir vairāki darba devēji

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
24. maijā, 2022
Elīna

Strādāju par ārstu divās darbavietās, traumas dēļ bija jāpaņem slimības lapa (A). Vai abi darba devēji pēc likuma apmaksā A lapu vai tikai tas, kuram ir iesniegta algas nodokļa grāmata (pamatdarbs)? Paldies!

A
atbild:
31. maijā, 2022
Zaida Kalniņa
LV portāls

Ja darbiniekam ir izsniegta darbnespējas lapa, kas apliecina, ka attiecīgajā periodā tas veselības stāvokļa dēļ nevar veikt darba pienākumus, tad informāciju par to no  VID EDS saņem visi viņa darba devēji un tā viņiem ir saistoša. Tiesību normas neierobežo slimības naudas izmaksu, ja persona ir nodarbināta pie vairākiem darba devējiem.

Tas nozīmē, ka visiem darba devējiem par attiecīgo periodu ir jāaprēķina slimības nauda par darbnespējas lapu A.