Vai tehnoloģiskie caurumi ir jāsaskaņo būvvaldē

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
18. maijā, 2022
Valdis

Izbūvējot komunikācijas, nepieciešams veidot tehnoloģiskos caurumus sienās, arī pašnesošajās un nesošajās. Vai šie caurumi būvvaldē jāsaskaņo kā jaunas ailas veidošana, un ja jā, tad no cik liela izmēra?

A
atbild:
24. maijā, 2022
Rīgas dome
Edīte Matuseviča, Komunikācijas pārvaldes ārējās komunikācijas nodaļas projektu koordinatore

Ja esošā ēkā nepieciešams veikt kāda inženiertīkla ierīkošanu, atjaunošanu vai pārbūvi, piemērojami Ministru kabineta (MK) noteikumi Nr. 253 “Atsevišķu inženierbūvju būvnoteikumi”, arī gadījumos, ja inženiertīkla ierīkošanai vai pārbūvei nepieciešams izbūvēt ailu nesošās ēkas konstrukcijās.

Iekšējā inženiertīkla ierīkošana nav uzskatāma par darbību, kas pazemina būves konstrukciju drošību, nestspēju vai noturību, ja tiek ievēroti šādi nosacījumi:

Urbuma diametrs nesošajās konstrukcijās vai nesošajos elementos nepārsniedz 50 mm, attālums starp urbumiem ir vismaz 0,5 m;

Urbjot netiek skarts konstrukcijas stiegrojums vai citi nestspējas nodrošinājuma elementi.

Ja veiktie darbi ATBILST šiem nosacījumiem, tad nav nepieciešama dokumentācija.

Ja tie NEATBILST, tad ir nepieciešams paziņojums (MK noteikumi Nr. 253) – konstruktīvā mezgla risinājumu izstrādā būvspeciālists ēku konstrukciju projektēšanā.

Paziņojumu par būvniecību piemēro šādos gadījumos: daudzdzīvokļu dzīvojamās ēkas koplietošanas iekšējā inženiertīkla ierīkošanai vai pārbūvei, kā arī citu būvju iekšējā inženiertīkla ierīkošanai vai pārbūvei, ja tie neatbilst (MK noteikumi Nr. 253) 6.5 punktā minētajiem nosacījumiem.