Lasīšanai: 1 minūte

Vai, aprūpējot tuvinieku mājās, veidojas darba stāžs

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
22. aprīlī, 2022
Vija

Labdien! Pensijas vecuma cilvēks apkopj guļošu cilvēku, jo viņa ir slimnieces asistents, aprūpētāja savai vīra mammai. Vai viņa var nokārtot tādu apmaksātu atvaļinājumu? Vai darba stāža aprūpētāja darbu ieskaita?

A
atbild:
26. aprīlī, 2022
Lidija Dārziņa
LV portāls

Sociālās garantijas atkarīgas no līguma veida, ja jums tāds ir noslēgts ar pašvaldības sociālo dienestu par konkrēto pakalpojumu, kādu sniedzat, kopjot guļošu tuvinieku. Ja jums nav saprotams vienošanās vai līguma saturs (vai saņemat atlīdzību par asistenta pakalpojuma sniegšanu vai arī par cilvēka aprūpi mājās) un tas, kādas ir jūsu tiesības, kādi ir nodokļu maksājumi, jālūdz to izskaidrot otrai līgumslēdzēja pusei. Apmaksāts atvaļinājums ir paredzēts darba ņēmējiem, kuri strādā uz darba līguma pamata ar noteiktu darba alga.