TĒMA: Ģimene

Tiesības uz uzturēšanās atļauju, lai rūpētos par bērnu, kas ir Latvijas Republikas pilsonis

J
jautā:
27. martā, 2022
Vera

Labdien! Esmu Latvijas Republikas pilsone, kura ir attiecībās ar vīrieti, kas ir Uzbekistānas pilsonis. Mums ir kopīgs gadu un septiņus mēnešus vecs bērns, kas arī ir Latvijas Republikas pilsonis. Oficiāli mūsu attiecības nav reģistrētas, bet bērna dzimšanas apliecībā ir minēts, ka viņš ir bērna tēvs. Bērna tēvam šobrīd ir noformēta uzturēšanās atļauja sakarā ar studijām Latvijā. Bet mēs vēlētos uzzināt, vai ir iespēja noformēt uzturēšanās atļauju sakarā ar to, ka viņam Latvijā ir nepilngadīgs bērns, par kuru ir jārūpējas. Iepriekš pateicos par atbildi.

A
atbild:
31. martā, 2022

Jums ir iespēja, vēršoties Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldē, pieprasīt termiņuzturēšanas atļauju uz laiku, kas nav ilgāks par pieciem gadiem, kā sava bērna dabiskajām aizbildnim, atbilstoši Civillikuma 223. pantam un Imigrācijas likuma 23. panta septiņpadsmitajām punktam.