Kā atteikties no sociālā dzīvokļa

J
jautā:
21. martā, 2022
Diāna

Vēlos atteikties no saviem vecākiem piešķirtā sociālā dzīvokļa. Dzīvoklis tika saņemts visai ģimenei, bet, kad vecāki šķīrās, ar mākleres palīdzību dzīvoklis tika sadalīts uz diviem vienistabas dzīvokļiem bez ērtībām. Dzīvoklis atrodas mājā, kas netiek uzturēta kārtībā, un pēc apsekošanas tiek konstatēts, ka telpas nav atbilstošas. Šobrīd īres cena ir 50 eiro, tomēr mājas kopskats neliecina par jebkāda veida īres cenas celšanu. Kad 2011. gadā ievācos, šī paša dzīvokļa īres cena bija 18 latu. Šobrīd ar trijiem maziem bērniem baidos īrēt šo konkrēto dzīvokli. Apmaiņu nepiedāvāt. Kā atteikties no mantotā pašvaldības/sociālā dzīvokļa? Tam nav uzkrāts parāds.

A
atbild:
22. martā, 2022
Lidija Dārziņa
LV portāls

Ja tas ir sociālais dzīvoklis, tad tas nav mantojams, jo nepieder jums, bet pašvaldībai. Likumā “Par palīdzību dzīvokļa jautājumu risināšanā” ir noteikta sociālo dzīvokļu izīrēšanas kārtība. Ja vēlaties atteikties no sociālā dzīvokļa, jāvēršas pašvaldībā.