Bērna kopšanas atvaļinājuma periods

J
jautā:
17. martā, 2022
Marika

Labdien! Vēlos precizēt, kad man beigsies bērna kopšanas atvaļinājums. Maternitātes pabalsta otrā daļa tiek izmaksāta par periodu no 04.04.2022. līdz 12.06.2022. BKA došos uz pusotru gadu. Tātad BKA pirmā diena ir 13.06.2022. un pēdējā 13.12.2023.? Darbā jāatgriežas 14.12.2023.? Jau iepriekš ļoti pateicos!

A
atbild:
23. martā, 2022
Zaida Kalniņa
LV portāls

Bērna kopšanas atvaļinājumu darba devējs jums piešķirs, pamatojoties uz jūsu iesniegumu. Jums ir tiesības izvēlēties šī atvaļinājuma ilgumu, kas kopumā saskaņā ar Darba likuma 156. pantu nepārsniedz pusotru gadu. BKA ir tiesības izmantot arī pa daļām. Jāvērš uzmanība, ka vecāku pabalstu saskaņā ar likuma Par maternitātes un slimību apdrošināšanu 10. panta ceturto daļu izmaksā ne ilgāk kā līdz bērna pusotra gada vecumam. Tas nozīmē, ka pēdējos divos BKA mēnešos, ja to būsiet izvēlējies pilnā apmērā (pusotru gadu), jums netiks izmaksāts vecāku pabalsts, jo bērnam būs vairāk nekā pusotrs gads. Iesniedzot darba devējam iesniegumu, sarunā ar darba devēju (personāla daļas speciālistu) noskaidrojiet, kad jums ir jāatgriežas darbā. Jautājumā norādītā informācija, ja BKA izmantosiet pilnā apmērā, sākot ar 13.06.2022., ir aprēķināta korekti.