E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 25834
Lasīšanai: 2 minūtes

Vai bezdarbnieka pabalstam ņems vērā stāžu iepriekšējā darbavietā

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
17. martā, 2022
Ieva

Strādāju vienā uzņēmumā 10 gadus. Bez pārtraukuma pāreju darbā pie cita uzņēmuma, bet pēc 2 mēnešiem gribu lauzt līgumu. Kā aprēķinās bezdarbnieka pabalstu? Vai iepriekšējā darbavietā maksātās apdrošināšanas iemaksas ņems vērā? Paldies!

A
atbild:
21. martā, 2022
Lidija Dārziņa
LV portāls

Lai saņemtu bezdarbnieka pabalstu, pēc darba tiesisko attiecību izbeigšanas jāiegūst bezdarbnieka statuss, kuru piešķir Nodarbinātības valsts aģentūra.

Bezdarbnieka pabalstu piešķir, ja kopējais apdrošināšanas stāžs ir vismaz viens gads un obligātās iemaksas bezdarba apdrošināšanai Latvijā ir veiktas vai bija jāveic 12 mēnešus 16 mēnešu periodā pirms bezdarbnieka statusa iegūšanas dienas.

Nosakot bezdarbnieka pabalsta apmēru, ņem vērā pieprasītājam aprēķināto vidējo apdrošināšanas iemaksu algu un kopējo apdrošināšanas stāžu.

Kopējā stāžā ietilpst viss laiks, kad bijušas darba attiecības, arī iepriekšējā darbavietā, jo darba ņēmējs ir obligāti sociāli apdrošināts, un stāžs tiek summēts. Savukārt vidējo iemaksu algu aprēķina no 12 mēnešu perioda, kas beidzies divus mēnešus pirms mēneša, kurā iegūts bezdarbnieka statuss. Aprēķinā neiekļauj tos divus mēnešus, kuros bijusi viszemākā un visaugstākā apdrošināšanas iemaksu alga.

Pabalsta apmēru nosaka, ņemot vērā kopējo apdrošināšanas stāžu. Ja stāžs ir no 10 līdz 19 gadiem (ieskaitot), tad pabalsta apmērs ir 55%no vidējās iemaksu algas.

Bezdarbnieka pabalstu izmaksā ne ilgāk par 8 mēnešiem šādā apmērā:

  • pirmos divus mēnešus – piešķirtajā apmērā;
  • trešajā un ceturtajā mēnesī – 75% no piešķirtā pabalsta apmēra;
  • piektajā un sestajā mēnesī – 50% no piešķirtā pabalsta apmēra;
  • septītajā un astotajā mēnesī – 45% no piešķirtā pabalsta apmēra.
Labs saturs
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Līdz mēneša beigām iesniegt e-konsultāciju vairs nav iespējams. Vairāk par e-konsultāciju sniegšanu
Iepazīsti e-konsultācijas
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU