Par kopīpašuma izīrēšanu

J
jautā:
08. martā, 2022
Viktors

Labdien! Dzīvokli mantojuši trīs mantinieki. Viens no viņiem vēlas izīrēt dzīvokli, bet pārējie tam nepiekrīt. Vai tas ir iespējams?

A
atbild:
16. martā, 2022

Jūsu minētajā situācijā ir būtisks apstāklis, vai konkrētajā dzīvoklī starp kopīpašniekiem ir noteikta kopīpašuma lietošanas kārtība.

Proti, ja starp visiem kopīpašniekiem ir noteikta dzīvokļa lietošanas kartība, piemēram, sadalītas katram atsevišķā lietošanā noteiktas telpas, tad attiecīgais kopīpašnieks var tās izīrēt.

Savukārt, ja šāda atsevišķas lietošanas kārtība starp visiem kopīpašniekiem nav noteikta, tad atbilstoši Civillikuma 1068. pantam rīkoties ar kopīpašuma priekšmetu drīkst tikai ar visu kopīpašnieku piekrišanu, un tas nozīmē, ka kopīpašuma izīrēšana jāsaskaņo ar pārējiem kopīpašniekiem.

Vairāk par niansēm attiecībā uz kopīpašumu varat uzzināt šeit.