E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 25606
Lasīšanai: 3 minūtes
TĒMA: Mājoklis
1
1

Kā izlikt īrnieci no mantotas mājas

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
16. februārī, 2022
Anete

Labdien! Vēlos rast skaidrību, kāda ir īpašnieka rīcība, soli pa solim. Situācija ir šāda: mantotā īpašumā (laukos) dzīvojamajā namā uzturas tur pirms vairākiem gadiem ielaista sieviete. Sieviete ir arī izveidojusi nelielu saimniecību, ir vistas, vairāki suņi un kaķi. Mantojuma atstājējs nebija ar šo sievieti rakstiski noslēdzis īres līgumu, tikai uz mutiskas vienošanās pamata viņa šos visus gadus tur uzturējās un īpašumā ir deklarēta. Pieņemot mantojumu un tā dokumentus, zemesgrāmatā nav ieraksta par apgrūtinājumu, kā arī nav reģistrēts īres līgums. Ņemot vērā jaunā likuma “Par dzīvojamo telpu īri” 28. panta 1. un 2. punktu, es kā jaunais īpašnieks izsūtu šai sievietei paziņojumu par telpu īri, dodot 2 mēnešus laika, lai atbrīvotu telpu, jo nevēlos slēgt īres līgumu. Dzīvojamā telpa ir nepieciešama paša vajadzībām. Paziņojumu esmu nosūtījis, brīdinot: ja telpas netiks atbrīvotas, tiks iesniegta tiesā prasība. Tātad vēlos noskaidrot, kas man ir jādara, kad pienāk šis datums, kas ir norādīts paziņojumā. Vai man ir jāierodas nekustamajā īpašumā, pieprasot atbrīvot telpu? Ja šī sieviete ieslēdzas, never vaļā durvis un uz kontaktu neiziet, vai man ir jāzvana policijai? Vai jādodas prom no īpašuma nolaistām rokām un jāmeklē jurista palīdzība, ar kuru ir jāiesniedz tiesā prasība? Vai pareizāk būtu jau tagad meklēt juristu un sākt gatavot prasību tiesai, pirms ir pienācis datums, kad telpas jāatbrīvo? Paldies par jūsu atbildi!

A
atbild:
19. februārī, 2022
Inese Helmane
LV portāls

Ja esat izsūtījis paziņojumu par telpu atbrīvošanu un noteiktajā datumā telpas nav atstātas, jums ir jāsniedz prasības pieteikums tiesā par īrnieces izlikšanu. Tikai tiesas ceļā īrnieci var izlikt no telpām, kurās viņa patlaban dzīvo bez rakstiska īres līguma.

Prasība ceļama Civilprocesa likuma 26. panta 1. daļā noteiktajā kārtībā: prasību pret fizisko personu ceļ tiesā pēc tās deklarētās dzīvesvietas.

LV portāls jau ir skaidrojis: ja prasība tiek apmierināta, bet personas tiesas spriedumu labprātīgi nepilda, jums pēc labprātīgas sprieduma izpildes un pārsūdzēšanas termiņa notecēšanas ir jāvēršas tiesā ar lūgumu par izpildu raksta izdošanu (vienlaikus arī lūdzot izdot spriedumu ar atzīmi par tā stāšanos likumīgā spēkā).

Spriedums un izpildu raksts nododams piespiedu izpildei zvērinātam tiesu izpildītajam, kurš praktizē attiecīgajā teritorijā (pēc īpašuma adreses).

Turpmāko piespiedu izlikšanas procesu nodrošina zvērināts tiesu izpildītājs sadarbībā ar pašvaldības policiju.

Labs saturs
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Līdz mēneša beigām iesniegt e-konsultāciju vairs nav iespējams. Vairāk par e-konsultāciju sniegšanu
Iepazīsti e-konsultācijas
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU