TĒMA: Mājoklis

Ja īpašumu applūdina neizvestais sniegs

J
jautā:
09. februārī, 2022
Juris Ivanovs

Manam īpašumam blakus atrodas lielveikals, kuru ceļot tika mainīts reljefs, kas atrodas augstāk par manu īpašumu. Ziemā lielveikals, tīrot sev stāvlaukumu, sadzen sniegu uz nogāzes ļoti lielos daudzumos, kurš veido līdz pat 5 metrus augstas kaudzes, no kurām saripo sniegs arī manā īpašumā. Tā kā sniegs netiek novākts visas ziemas garumā, tad pavasarī manā īpašumā nonāk nenormāls daudzums ūdens kopā ar visādām drazām, kas bojā manu īpašumu. Kaimiņi neatbild uz pretenzijām, kā rīkoties.

A
atbild:
10. februārī, 2022
Inese Helmane
LV portāls

Ja lielveikals neizved sniegu un jūs applūdina, jums būtu jāvēršas vietējā pašvaldībā. Likuma “Par pašvaldībām” 15. pants noteic, ka viena no pašvaldības autonomām funkcijām ir gādāt par savas administratīvās teritorijas labiekārtošanu un sanitāro tīrību (ielu, ceļu un laukumu būvniecība, rekonstruēšana un uzturēšana; ielu, laukumu un citu publiskai lietošanai paredzēto teritoriju apgaismošana; parku, skvēru un zaļo zonu ierīkošana un uzturēšana; atkritumu savākšanas un izvešanas kontrole; pretplūdu pasākumi; kapsētu un beigto dzīvnieku apbedīšanas vietu izveidošana un uzturēšana).