Atvaļinājuma dienu skaita aprēķināšana

J
jautā:
06. februārī, 2022
Sintija

Labdien! Cik atvaļinājuma dienu man pienākas laika posmā no 2021. gada, decembri ieskaitot? Esmu pieņemta darbā no 2021. gada 9. aprīļa. Paldies.

A
atbild:
17. februārī, 2022
Zaida Kalniņa
LV portāls

Saskaņā ar Darba likuma 149. un 150. pantu darbiniekam par vienu darba gadu pienākas atvaļinājums četru kalendāra nedēļu apmērā, neskaitot svētku dienas. Atvaļinājumu piešķir, pusēm vienojoties vai saskaņā ar iepriekš sagatavotu un saskaņotu atvaļinājuma grafiku. Atvaļinājumu ir tiesības izmantot pilnā apmērā vai pa daļām, ievērojot, ka viena atvaļinājuma daļa nav īsāka par divām nepārtrauktām kalendāra nedēļām, tādējādi nodrošinot darbiniekam iespējas normāli un pilnvērtīgi atpūsties.

Darbinieks var prasīt atvaļinājuma piešķiršanu pilnā apmērā, kad darba attiecībās ir pavadīts pusgads.

Tātad jāņem vērā, ka atvaļinājumu aprēķina kalendāra dienu apmērā, ieskaitot sestdienas un svētdienas, bet apmaksā tikai darba dienas.

Ja darba attiecības ir uzsāktas 2021. gada 9. aprīlī, tad periodā līdz 2021. gada 31. decembrim jums pienākas atvaļinājums 19 kalendāra dienu apmērā.