Lasīšanai: 1 minūte

Atvaļinājumu slimības lapas laikā nepiešķir

J
jautā:
18. janvārī, 2022
Dzintra

Vai es varu saņemt atvaļinājumu, esot uz slimības lapas, lai izietu rehabilitāciju?

A
atbild:
24. janvārī, 2022
Zaida Kalniņa
LV portāls

Darbnespēja ir periods, kad darbinieks objektīvu apstākļu (slimības dēļ) neatrodas darbā un nevar veikt darba pienākumus, bet darba devējs nevar saistībā ar šo darbinieku izdot kādus rīkojumus (atstādināt, atlaist, pārcelt citā darbā, piešķirt atvaļinājumu utt.), kamēr darbinieks nav atguvis darbaspējas, ko apliecina ārsta noslēgta darbnespējas lapa, un atgriezies darbā.

Tāpēc, ja jums ir izsniegta un turpinās darbnespējas lapa, darba devējs nav tiesīgs slimības laikā jums piešķirt ikgadējo atvaļinājumu un izmaksāt atvaļinājuma naudu.

Taču ilgstošas saslimšanas gadījumā, kad slimības lapa ilgst pat vairākus mēnešus un nav ienākumu, jums ir tiesības lūgt ārstu pašreizējo slimības lapu noslēgt un atvērt jaunu. Tas dod jums iespēju iesniegt iesniegumu VSAA par noslēgtās slimības lapas pabalsta izmaksu.