E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 25076
Lasīšanai: 3 minūtes
2
3
2
3

Sūdzība par iespējamu nolaidību

J
jautā:
21. decembrī, 2021
Iveta

Labdien! Dēlam oktobrī bija trauma, izsita zobu un savainoja lūpu, ko vajadzēja šūt. Šuva Stradiņu slimnīca. 20.12.21. Stomatoloģijas institūtā tika atklāts, ka lūpā ir nolauztā zoba gabals. Vai tiešām pirms brūces šūšanas tā nav jāpārbauda? Kas notiktu, ja tas nebūtu pamanīts? Liels paldies Stomatoloģijas institūta ārstiem, kas pamanīja un ātri visu izlaboja. Ka lai rīkojos šādā situācija? Es laikam šo tā nevēlos atstāt un gribētu par šo ziņot, lai vairs nekas tāds neatkārtojas.

A
atbild:
19. janvārī, 2022
Oskars Rekšņa
LV portāls

Pirmkārt, jūs ar sūdzību varat vērsties slimnīcas administrācijā, lai varētu konstatēt iespējamos trūkumus ārstniecības procesa organizācijā un tos uzlabot. Šādā gadījumā, sazinoties ar slimnīcu, jāapraksta sava pieredze, norādot savus personas datus, datumu, kad nonācāt slimnīcā, kā arī iespējami sīkāk aprakstot notikušo.

Ar sūdzību par ārstniecības iestādes vai ārsta darba kvalitāti (piemēram, ja ir aizdomas par nepareizu vai nekvalitatīvi veiktu izmeklēšanu vai ārstēšanu) jāvēršas Veselības inspekcijā ar iesniegumu.

Anonīmu sūdzību var neizskatīt. Iesniegumā Veselības inspekcijai jānorāda: iesniedzēja vārds, uzvārds, personas kods, dzīvesvietas adrese, ārstniecības iestāde un ārstēšanās laiks, kontaktinformācija (e-pasts vai tālrunis). Iesniegumam jāpievieno visa jūsu rīcībā esošā dokumentācija, kas varētu būt noderīga lietas izskatīšanā.

Tāpat uz iesnieguma, sūdzības vai priekšlikuma jābūt iesniedzēja parakstam.

Iesniegumu var nosūtīt pa pastu (Klijānu iela 7, Rīga, LV–1012) vai elektroniski, izmantojot e-pakalpojumu Elektronisks iesniegums Veselības inspekcijai.

Visu ekspertīzei nepieciešamo medicīnisko dokumentāciju no ārstniecības iestādēm pieprasīs Veselības inspekcija. 

Sīkāku informāciju iespējams iegūt, zvanot uz tālruni 67081600 vai ierodoties Veselības inspekcijā. Inspekcijas darba laiks: katru darba dienu no plkst. 8.30 līdz 12.30 un no 13.00 līdz 17.00.

Ja uzskatāt, ka veselībai ir nodarīts kaitējums, kas radījis arī materiālus zaudējumus, jums ir tiesības vērsties Ārstniecības riska fondā ar atlīdzības prasījuma iesniegumu. Šādā gadījumā Veselības inspekcija veiks ekspertīzi, sagatavos atzinumu un noteiks kaitējuma apmēru procentos, kā arī vērtēs ārstniecības izdevumu saistību ar pacientam nodarītā kaitējuma seku mazināšanu vai novēršanu. Lai pacients pieprasītu atlīdzību no Ārstniecības riska fonda, viņam ar iesniegumu jāvēršas Nacionālajā veselības dienestā, nosūtīt pa pastu vai iesniegt elektroniski (nvd@vmnvd.gov.lv), ja tas parakstīts ar drošu elektronisko parakstu un ja nav pievienoti dokumenti, kuriem obligāti iesniedzami vai uzrādāmi dokumentu oriģināli. Plašāka informācija pieejama Nacionālā veselības dienesta mājaslapas sadaļā Iesniegums Ārstniecības riska fondam.

Labs saturs
3
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Līdz mēneša beigām iesniegt e-konsultāciju vairs nav iespējams. Vairāk par e-konsultāciju sniegšanu
Lūdzam e-konsultācijās neiesniegt jautājumus par situācijām, kas saistītas ar Covid-19.
Informācija, kur vērsties, ir apkopota vietnē covid19.gov.lv.
Iepazīsti e-konsultācijas
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU