Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Pensijas

Kad varēs doties priekšlaicīgā pensijā

J
jautā:
23. novembrī, 2021
Ineta

Kad es varēšu aiziet priekšlaicīgā pensijā, ja esmu dzimusi 1967. gada 11. maijā?

A
atbild:
26. novembrī, 2021
Lidija Dārziņa
LV portāls

No 2014. gada 1. janvāra likumā “Par valsts pensijām” noteiktais pensionēšanās vecums pakāpeniski palielinās par trim mēnešiem ik gadu, līdz 2025. gada 1. janvārī tas būs 65 gadi. Pakāpeniski palielinās arī priekšlaicīgās pensionēšanās vecums. Pašreiz likums noteic, ka personām, kuru apdrošināšanas stāžs nav mazāks par 30 gadiem, divus gadus pirms vecuma pensijas piešķiršanai noteiktā vecuma sasniegšanas ir tiesības pensiju pieprasīt priekšlaicīgi.

Līdz ar to saskaņā ar pašreiz spēkā esošo likumu “Par valsts pensijām” pensionēšanās vecums no 2025. gada būs 65 gadi, priekšlaicīgās pensionēšanās vecums – 63 gadi.