Lasīšanai: 1 minūte

Darba stāža aprēķināšana

J
jautā:
01. novembrī, 2021
Inga

Labdien! Vēlējos jautāt par atlaišanas pabalstu. Vairāk nekā 10 gadus nostrādāju vienā uzņēmumā, pēc tam notika šī uzņēmuma pāreja uz citu uzņēmumu, darba tiesiskās attiecības tobrīd tika izbeigtas un ar nākamo dienu noslēgts jauns līgums ar uzņēmuma pārņēmēju. Vai tagad, ja ir runa par darb tiesisko attiecību izbeigšanu, darba stāžā var ieskaitīt darba laiku abos uzņēmumos vai tikai pēdējā uzņēmumā?

A
atbild:
26. novembrī, 2021
Valsts darba inspekcija
Dace Stivriņa, Klientu atbalsta nodaļas vadītāja

Tā kā ar otru uzņēmumu tika dibinātas darba tiesiskās attiecības no jauna, slēdzot jaunu darba līgumu, tad nav uzskatāms, ka šis uzņēmums būtu iepriekšējā uzņēmuma tiesību vai saistību pārņēmējs.

Līdz ar to darba stāžs katrā no uzņēmumiem uzskaitāms atsevišķi.