Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Nodokļi

Vai pašnodarbinātam pensionāram jāveic iemaksas pensijas apdrošināšanai

J
jautā:
27. oktobrī, 2021
Fēlikss

Ja pašnodarbinātā persona ir pensionārs, vai ir jāmaksā 10% pensijas apdrošināšanai?

A
atbild:
01. novembrī, 2021
Lidija Dārziņa
LV portāls

Pašnodarbinātie, arī pensionāri, ir obligāti sociāli apdrošināmās personas, izņemot fiziskās personas, kuras apsaimnieko savu nekustamo īpašumu vai gūst ienākumu no personīgās palīgsaimniecības vai piemājas saimniecības, vai kuras ir autoratlīdzības saņēmējas.

Līdz ar to, ja ienākumi mēnesī ir mazāki par 500 eiro, kad jāveic pilnā obligāto iemaksu likme (29,36%), iemaksas ir 10% apmērā – pensiju apdrošināšanai.