Lasīšanai: 1 minūte

Kāds statuss ir piebraucamajam ceļam

J
jautā:
20. septembrī, 2021
Jānis

Labdien! Pieder zeme (2 ha) laukos ar māju, kur piebraucamais ceļš no pašvaldības lielā grunts ceļa pieiet pa mazāku celiņu caur zemi, kas pieder pašvaldībai. Skatoties jautājumus jūsu lapā par ceļa servitūtiem un to strīdiem, izlēmu arī paskatīties, kas notiek ar manai zemei piebraucamo ceļu, un skatos, ka tas nekur nemaz nav atzīmēts kā servitūta ceļš. Nesaprotu: ja tā ir pašvaldības zeme, vai man jāsakārto servitūta ceļa papīri no grunts ceļa līdz manam īpašumam? Vai arī tam nav nozīmes, ja tas iet pa pašvaldības zemi?

A
atbild:
27. septembrī, 2021
Latvijas Zvērinātu advokātu kolēģija
Imants Muižnieks, zvērināts advokāts, Dr. iur.

Ja piebraucamais ceļš ir uz pašvaldības zemes, tad pilnīgi iespējams, ka šim ceļam ir koplietošanas ceļa statuss. To var noskaidrot pašvaldībā. Šādā gadījumā servitūta tiesības nav jādibina.