Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Nodokļi

Vai jāmaksā nodoklis no sava auto pārdošanas ienākuma

J
jautā:
18. septembrī, 2021
Jānis

Labdien! Vēlējos uzdot jautājumu par personīgās mantas pārdošanu. Es vēlos pārdot savu automobili, kura vērtība ir 15 000 eiro. Vai man ir jādeklarē šis darījums un jāmaksā ienākumu nodoklis?

A
atbild:
21. septembrī, 2021
Lidija Dārziņa
LV portāls

Pārdodot savu personīgo mantu (piemēram, automobili), iedzīvotāju ienākuma nodoklis no gūtajiem ienākumiem nav jāmaksā. Taču, ja šogad gūtie ienākumi no auto pārdošanas pārsniedz 10 000 eiro, tad šis darījums ir jādeklarē, nākamajā gadā obligāti iesniedzot gada ienākumu deklarāciju laikā no 2022. gada 1. marta līdz 1. jūnijam.