TĒMA: Vide

Vai Krievijas pilsonis drīkst pirkt lauksaimniecības zemi

J
jautā:
13. septembrī, 2021
Mārīte

Labdien! Vai lauksaimniecības zemi (2 ha) drīkst pārdot Krievijas pilsonim, kurš pastāvīgi dzīvo Latvijā?

A
atbild:
23. septembrī, 2021
Inese Helmane
LV portāls

Zemkopības ministrija jau iepriekš ir skaidrojusi, ka likuma “Par zemes privatizāciju lauku apvidos” 28. panta pirmā daļa nosaka: zemi var iegūt īpašumā Latvijas Republikas pilsoņi un citu Eiropas Savienības dalībvalstu pilsoņi, kā arī Eiropas Ekonomikas zonas valstu un Šveices Konfederācijas pilsoņi.

Minētā panta ceturtā daļa noteic, ka darījumu subjekti, kuri nav minēti šā panta pirmajā daļā, zemi var iegūt īpašumā, ievērojot šā likuma 29. pantā noteiktos ierobežojumus un 30. pantā noteiktajā kārtībā (tostarp Krievijas Federācijas pilsoņi).

Minētā likuma 29. panta otrā daļa noteic, ka šā likuma 28. panta ceturtajā daļā minētās personas (tostarp Krievijas Federācijas pilsoņi) nevar iegūt īpašumā:

1) zemi valsts pierobežas joslā;

2) zemi dabas rezervātos un citu aizsargājamo teritoriju dabas rezervātu zonās;

3) zemi Baltijas jūras un Rīgas jūras līča krasta kāpu aizsargjoslā;

4) zemi publisko ūdenstilpju un ūdensteču aizsargjoslās;

5) lauksaimniecības un meža zemi;

6) zemi valsts nozīmes derīgo izrakteņu atradnēs.