Vai Krievijas pilsonis var iegādāties lauksaimniecības zemi?

J
jautā:
09. februārī, 2017
Gunta

Vai šobrīd Krievijas pilsonis var iegādāties lauksaimniecības zemi Latvijā?

A
atbild:
10. februārī, 2017
Zemkopības ministrija
Rihards Pauniņš, Meža departamenta Zemes pārvaldības un meliorācijas nodaļas vecākais referents

Likuma “Par zemes privatizāciju lauku apvidos” 28. panta pirmā daļa nosaka, ka zemi var iegūt īpašumā Latvijas Republikas pilsoņi un citu Eiropas Savienības dalībvalstu pilsoņi, kā arī Eiropas Ekonomikas zonas valstu un Šveices Konfederācijas pilsoņi.

Minētā panta ceturtā daļa nosaka, ka darījumu subjekti, kuri nav minēti šā panta pirmajā daļā, zemi var iegūt īpašumā, ievērojot šā likuma 29. pantā noteiktos ierobežojumus un 30. pantā noteiktajā kārtībā (tostarp Krievijas Federācijas pilsoņi).

Minētā likuma 29. panta otrā daļa nosaka, ka šā likuma 28. panta ceturtajā daļā minētās personas (tostarp Krievijas Federācijas pilsoņi) nevar iegūt īpašumā:

1) zemi valsts pierobežas joslā;

2) zemi dabas rezervātos un citu aizsargājamo teritoriju dabas rezervātu zonās;

3) zemi Baltijas jūras un Rīgas jūras līča krasta kāpu aizsargjoslā;

4) zemi publisko ūdenstilpju un ūdensteču aizsargjoslās;

5) lauksaimniecības un meža zemi;

6) zemi valsts nozīmes derīgo izrakteņu atradnēs.