Vai ir ierobežojumi strādāt Valsts policijā, ja kāds no radiniekiem bija sodīts? Vai, piemēram, tas nav no kādas pakāpes radinieks (civilvīrs vai patēvs), tātad tas ir/bija ģimenes loceklis, bet nav tiešās radniecības.
Atbilstoši Iekšlietu ministrijas sistēmas iestāžu un Ieslodzījuma vietu pārvaldes amatpersonu ar speciālajām dienesta pakāpēm dienesta gaitas likuma (turpmāk – IeM dienesta gaitas likums) 2. panta otrajai daļai IeM sistēmā ietilpst IeM padotībā esošās iestādes – Iekšējās drošības birojs, Valsts policija, Valsts robežsardze, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests –, kā arī šo iestāžu padotībā esošās koledžas.
IeM dienesta gaitas likuma 4. pants paredz obligātās prasības dienestam, proti, dienestā var atrasties persona:
IeM dienesta gaitas likuma 7. pants noteic, ka dienestā var pieņemt personas vecumā no 18 līdz 40 gadiem:
Vienlaikus jārēķinās ar to, ka Valsts policijā ar vidējo izglītību persona nevarēs pretendēt augstāk par ierindnieka amatu, jo IeM dienesta gaitas likuma 15. panta trešajā daļā noteikts, ka amatpersonas amata aprakstā jānorāda šāda nepieciešamā minimālā izglītība:
Līdz ar to secināms, ka normatīvie akti neliedz personai strādāt Valsts policijā, ja tās radiniekam bijusi sodāmība. Galvenais, lai pati persona, kas vēlas strādāt Valsts policijā, atbilst visām iepriekšminētajām prasībām.
Viena kalendāra mēneša ietvaros sniedzam 300 e-konsultācijas.
Tā kā limits ir sasniegts, jautājumu varēsi iesniegt, sākot no nākamā mēneša 1.dienas.
Iespējams, ka atbilde uz līdzīgu jautājumu jau ir sniegta, tāpēc izmanto e-konsultāciju meklētāju!