TĒMA: Mājoklis

Ūdens sadale dzīvojamajā mājā

J
jautā:
19. augustā, 2021
Armands

Labdien! Radās jautājums par daudzdzīvokļu māju. Vai apsaimniekotājs var izrakstīt rēķinus par ūdens starpību tikai dzīvokļiem, neiekļaujot nedzīvojamās telpas, kurām ūdens skaitītāju nav, bez dzīvokļu īpašnieku kopības lēmuma? Kam ir augstāks spēks: likumam vai īpašnieku kopības lēmumam? Ja 50%+1 pieņems lēmumu skaitīt patērēto ūdens starpību no dzīvojamās platības, tad operēt ar norm. aktiem nebūs iespējas? Kur apstrīdēt apsaimniekotāja izrakstītos rēķinus? Jāvēršas pie apsaimniekotāja, tad PTAC un tiesā vai pie apsaimniekotāja un tad tiesā?

A
atbild:
31. augustā, 2021
Latvijas Namu pārvaldītāju un apsaimniekotāju asociācija
Ģirts Beikmanis, valdes priekšsēdētājs

Ja dzīvokļu īpašnieki pēc dzīvokļu privatizācijas ir pārņēmuši mājas pārvaldīšanu no pašvaldības, vienojušies par turpmāko kopīpašuma pārvaldīšanu, tad tie var ar kopības lēmumu izlemt tiesiski jebkuru jautājumu, kas saistīts ar kopīpašuma pārvaldīšanu, tostarp maksājumu sadali starp īpašniekiem. Kopēji mājā patērētā ūdens sadalē ir jāpiedalās visiem īpašumiem, kas pēc mājas kopējā skaitītāja patērē ūdeni, tai skaitā nedzīvojamajām telpām, ja tajās ir izbūvēta ūdens ņemšanas vieta. Jebkuru kopīpašuma pārvaldīšanas jautājumu vispirms vajadzētu censties atrisināt ar pārvaldnieka starpniecību. Ja neizdodas rast risinājumu, tad ieteicams konsultēties pie juristiem, jo katrs gadījums ir atšķirīgs.