TĒMA: Nodokļi

Par nekustamā īpašuma darījumu un nodokli Latvijā

J
jautā:
16. augustā, 2021
Anna Gardner

Jautājums par zemes iegādi Latvijā, ja dzīvo Anglijā (deklarēti) un ir nerezidents. Kā ir tad, ja īpašumu pērk Latvijā? Vīrs grib pirkt uz sava vārda zemi, jo viņam ir elektroniskais paraksts, bet man nav. Nauda ir sievas, ne mana. Kā maksāt nodokļus par zemi, īpašumu utt., ja nav bankas konta Latvijā, un vai VID tad neķersies klāt pie Lielbritānijā gūtajiem ienākumiem?

A
atbild:
23. augustā, 2021
Lidija Dārziņa
LV portāls

Ja Latvijā pieder nekustamais īpašums, tad ir jāmaksā nekustamā īpašuma nodoklis. Nekustamā īpašuma nodokli administrē pašvaldība, un tā īpašniekam paziņo nodokļa apmēru un kontu, uz kuru katru gadu aprēķinātais nodoklis jāpārskaita.

Saistībā ar paredzēto darījumu, ja plānojat iegādāties nekustamo īpašumu nevis par savu, bet gan par sievas naudu, ieteicams iepazīties ar vadlīnijām Valsts ieņēmumu dienesta uzraugāmajiem Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma un proliferācijas finansēšanas novēršanas likuma subjektiem.