Kur beidzas ātruma ierobežojuma zīmes darbība

J
jautā:
06. augustā, 2021
Jānis

Labdien! Jautājums par CSN. Kurā brīdī ārpus apdzīvotas vietas beidzas ātruma ierobežojuma zīmes (Nr. 323) darbība ? Vai pietiek, ka pie ceļa pienāk cits ceļš, uz kura ir uzstādīta zīme “Dodiet ceļu” (Nr. 206), vai arī uz galvenā ceļa jābūt zīmei “Krustojums ar mazāk svarīgu ceļu” (Nr. 203., 204. un 205.), lai ātruma ierobežojums būtu beidzies?

A
atbild:
13. septembrī, 2021

Saskaņā ar Ministru kabineta 2015. gada 2. jūnija noteikumu Nr. 279 “Ceļu satiksmes noteikumi” 269. punktu 318., 319., 321., 323., 325., 326., 327., 328. un 329. zīmes darbība ir spēkā no tās uzstādīšanas vietas līdz tuvākajam krustojumam aiz zīmes, bet, ja krustojuma nav, – līdz 520. vai 556. zīmei. Ja 323. zīme uzstādīta pirms apdzīvotas vietas, minētās zīmes darbība ir spēkā no tās uzstādīšanas vietas līdz 519. vai 555. zīmei. Zīmju darbības zona nebeidzas vietās, kur uz ceļa izbrauc no blakusteritorijas (pagalma, stāvvietas, degvielas uzpildes stacijas, uzņēmuma u. tml.), un vietās, kur ceļu šķērso vai no tā atzarojas lauku ceļš, meža ceļš vai cits tamlīdzīgs ceļš, pirms kura nav uzstādītas attiecīgas priekšrocības zīmes, kā arī krustojumos, kuriem nav tieša pieslēguma attiecīgajai brauktuvei.

Tādējādi priekšnosacījums ātruma ierobežojuma atcelšanai ir divu ceļu krustošanās un kustības priekšrocības zīmes esības fakts.