Lasīšanai: 1 minūte

Paternitātes atvaļinājuma izmantošana

J
jautā:
03. augustā, 2021
Sergejs

Labdien! Man ir jautājums par paternitātes atvaļinājumu, kuru piešķir bērna tēvam pēc bērna piedzimšanas. Vai piešķirto atvaļinājumu (10 kalendārās dienas) var izņemt divās daļās (piecas dienas un piecas dienas)?

A
atbild:
09. augustā, 2021
Zaida Kalniņa
LV portāls

Paternitātes atvaļinājums ir pieprasāms un izmantojams Darba likuma 155. pantā noteiktajā laikā.

Šo atvaļinājumu bērna tēvam darba devējs piešķir uz iesnieguma pamata, bet ne vēlāk kā divu mēnešu laikā pēc bērna piedzimšanas. Savukārt atvaļinājumu apmaksā Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra (VSAA).

Likumdevējs 10 kalendāra dienu paternitātes atvaļinājuma izmantošanu nav ierobežojis tikai vienlaidus periodā.

Tādējādi ir piemērojamas vispārējās Darba likuma normas – atvaļinājumu piešķir, pusēm vienojoties, pēc iespējas ņemot vērā darbinieka vēlmes, un to var dalīt pa daļām.