Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Nodokļi

No kāda vecuma bērnu var ierakstīt nodokļa grāmatiņā atvieglojuma piemērošanai

J
jautā:
01. augustā, 2021
Lauris

Labdien! Kad var likt bērnu kā apgādājamo nodokļu grāmatiņā? No kaut kāda konkrēta vecuma vai arī tad, kad viņš ir piedzimis? Paldies jau iepriekš!

A
atbild:
04. augustā, 2021
Lidija Dārziņa
LV portāls

Viens no vecākiem var saņemt nodokļa atvieglojumu no bērna dzimšanas dienas.

Ar bērna dzimšanas dienu arī nestrādājošu laulāto var ierakstīt kā apgādājamo algas nodokļa grāmatiņā un ienākumiem piemērot iedzīvotāju ienākuma nodokļa atvieglojumu, jo nodokļa atvieglojums ir paredzēts arī par nestrādājošu laulāto, kura apgādībā ir bērns vecumā līdz trim gadiem.

Tiesības uz atvieglojumiem noteiktas par likuma “Par iedzīvotāju ienākuma nodokli” 13. panta pirmās daļas l) punktā uzskaitītajiem apgādājamiem.

Plašāka informācija pieejama Valsts ieņēmumu dienesta vietnes sadaļā Par apgādībā esošām personām.