Vai dzīvokļa īpašnieks var lūgt pārvietot atkritumu konteineru, kas novietots pie viņa loga

J
jautā:
16. jūlijā, 2021
Dmitrijs

Labdien! Pie daudzdzīvokļu mājas, kur mēs dzīvojam, ir izvietotas 4 atkritumu tvertnes + 1 speciāla stikla taras savākšanai. Pēdējā izvietota 6 m no mūsu logiem. Vairāk nekā piecus gadus dzīvojam lielā troksnī, jo cilvēki met pudeles 7.00 no rīta, kā arī pēc 23.00. Pēc tam nāk bomži, parasti arī vai nu agri no rīta, vai nu pēc 23.00, un tās pudeles ņem ārā, protams, arī ar troksni. Mēs vienkārši nevaram atpūsties pat savā dzīvoklī. Kā arī no tādas skaņas pamostas mūsu 3 mēnešus vecais mazulis. Ieinteresēti konteinera pārvietošanā esam tikai daži cilvēki, kuru dzīvokļi ir vistuvāk šai tvertnei. Apsaimniekotājs saka: “Nav vietas, kur pārvietot.” Vai man ir tiesības atpūsties savā dzīvoklī, nevis visu laiku klausīties to troksni, neskatoties uz to, ka tvertne izvietota “pareizi” un atbilstoši normatīvajiem aktiem? Ko jūs ieteiktu šajā situācijā? Paldies!

A
atbild:
02. augustā, 2021

Vispirms šis jautājums būtu risināms dzīvokļu īpašnieku kopsapulcē. T. i., jautājums par atkritumu šķirošanas izbeigšanu un/vai atkritumu savākšanas punkta iežogošanu (ar nepiederošo personu piekļuves ierobežošanu). Atkritumu šķirošanai ir brīvprātīgs raksturs, un gadījumos, kad dzīvokļu īpašnieki nevar izmest atkritumus, netraucējot citu dzīvokļu īpašnieku nakts mieru, šāda šķirošana var tikt pārtraukta. Ievietojot atkritumus (tos nešķirojot) vienā konteinerā, troksnis būtiski samazināsies. Kā arī, ja atkritumu savākšanas punkts tiek izolēts (liegta trešo personu pieeja), tad arī attiecīgi šo personu radītais troksnis tiks novērsts.