Paraksts izglītības dokumenta dublikātā

J
jautā:
28. maijā, 2013
Maija D

Par izglītības dokumentu dublikātiem: kas paraksta dublikātu? Visa informācija sekmju izrakstā un atestātā, ieskaitot atestāta izdošanas datumu ir tāda pati, kā oriģinālā, bet parakstu vietā būtu jāraksta - Direktors (paraksts), skolotāji (paraksts). Vai to paraksta skolā strādājošais direktors? Vai uz šo brīdi skolā strādājošais direktors to neparaksta? Paldies.

A
atbild:
31. maijā, 2013
Izglītības un zinātnes ministrija
Inta Stīpniece, pārstāve

Dokumenta oriģināla, tā atvasinājuma un dublikāta izstrādāšanas un noformēšanas prasības nosaka MK noteikumi Nr.916 „Dokumentu izstrādāšanas un noformēšanas kārtība”.

Šo noteikumu 18.punkts paredz, ka rekvizītā "paraksts" iekļauj:

  • dokumenta parakstītāja pilnu amata nosaukumu, kas ietver organizācijas, tās struktūrvienības vai koleģiālās institūcijas nosaukumu un amata nosaukumu. Ja organizācijas, tās struktūrvienības vai koleģiālās institūcijas pilns nosaukums ir ietverts rekvizītā "dokumenta autora nosaukums", to amata nosaukumā var nenorādīt;
  • attiecīgās amatpersonas personisko parakstu;
  • amatpersonas personiskā paraksta atšifrējumu.

Tātad - izglītības dokumenta dublikātu paraksta konkrētās izglītības iestādes vadītājs. Viņš savu darba pienākumu ietvaros ir tiesīgs parakstīt dokumentu savā vārdā, dokumentā norādot pilnu attiecīgās organizācijas nosaukumu un personas amata nosaukumu.