TĒMA: Nodokļi

Kas ir jauns auto PVN likuma izpratnē

J
jautā:
11. jūlijā, 2021
Laimonis

2021. gada pavasarī Lietuvā tika iegādāts avarējis 2020. gada auto no Lietuvas uzņēmuma. Lietuvas uzņēmums avarējušo auto bija importējis Lietuvā no ASV 2020. gada rudenī ar plānu auto remontēt. Tomēr pēc padziļinātas defektācijas dēļ bija pieņemts lēmums auto pārdot neremontētā/defektīvā stāvoklī (nebraucošā stāvoklī un ar nestrādājošu elektronisko sistēmu). Auto vērtība, pērkot no Lietuvas uzņēmuma, bija aptuveni 4000 EUR + PVN. Gan auto pirkšanas un pārdošanas līgumā, gan rēķinā ir atzīmēts, ka auto ir defektīvs. Auto remonta laikā tika noskaidrots, ka nobraukums ir mazāks par 6000 km. Vai, veicot auto pirmreizējo reģistrāciju Latvijā, kad auto ir bijis avarējis un defektīvs, vēlāk remontēts un atjaunots, tas tiks uzskatīts par jaunu transportlīdzekli atbilstoši Pievienotās vērtības nodokļa likuma 1. panta 9. punktam? Kā arī no kādas summas šādā gadījumā rēķina piemērojamo PVN?

A
atbild:
16. jūlijā, 2021
Lidija Dārziņa
LV portāls

Pievienotās vērtības nodokļa likuma izpratnē transportlīdzeklis ir jauns, ja iegādes brīdī tas atbilst noteiktiem parametriem un vismaz vienam nosacījumam attiecībā uz transportlīdzekļa lietošanas ilgumu laika vai nobraukuma ziņā. Tāds ir sauszemes motorizētais transportlīdzeklis, kura motora tilpums ir lielāks par 48 kubikcentimetriem vai jauda ir lielāka par 7,2 kilovatiem un kurš paredzēts pasažieru vai preču pārvadāšanai, ja tas ir lietots mazāk par sešiem mēnešiem vai nobraucis mazāk par 6000 kilometriem, paskaidrots Valsts ieņēmumu dienesta metodiskajā materiālā (11.05.2021.) “Par pievienotās vērtības nodokļa piemērošanu jauna transportlīdzekļa iegādei Eiropas Savienības teritorijā”.

PVN piemērošanas un aprēķināšanas jautājumi konkrētajā gadījumā jānoskaidro Valsts ieņēmumu dienestā.