TĒMA: Vide

Ja tiek traucēta sabiedriskā kārtība

J
jautā:
09. jūlijā, 2021
Alex

Pagalmā gandrīz katru nakti uz soliņa pulcējas dažādi kropļi un trokšņo. Vai ir kādas likumīgas iespējas demontēt šo solu? Varbūt var savākt mājas iedzīvotāju parakstus?

A
atbild:
12. jūlijā, 2021

Ja attiecīgo personu uzvedība traucē apkārtējo iedzīvotāju naktsmieru, jums ir tiesības vērsties pašvaldības policijā.

Pieļaujamo trokšņu līmeni nosaka Ministru kabineta 2014. gada 7. janvāra noteikumi Nr. 16 “Trokšņa novērtēšanas un pārvaldības kārtība”, kuru 2. pielikumā “Vides trokšņa robežlielumi un to novērtēšana” noteikti pieļaujamo trokšņu robežlielumi vidē. Tādējādi vispirms jums ir jākonstatē, vai minētās personas ar savu darbību pārkāpj normatīvajos aktos noteikto trokšņu lielumu (vai arī šie trokšņi ir pieļaujamās robežās).

Ja minētais soliņš atrodas uz zemes gabala, kas pieder mājas iedzīvotājiem, tad dzīvokļu īpašnieku kopība var pieņemt lēmumu par iekšpagalma plānojuma izmaiņām (demontēt minēto solu) – kopīpašuma lietošanas kārtības maiņu. Savukārt, ja sols atrodas uz cita zemes īpašuma (vai zeme ir pašvaldības īpašums), tad ar attiecīgu lūgumu jums jāvēršas pie zemes īpašnieka.