Lai laulātais saņemtu uzturēšanās atļauju, jādodas uz PMLP

J
jautā:
01. jūlijā, 2021
Adelaida

Labdien! Vēlos apprecēties ar Pakistānas pilsoni, kurš ieceļos Latvijā uz īstermiņa vīzas pamata un uz tās pašas vīzas pamata reģistrēs laulību. Vai manam laulātajam būs jāizbrauc no Latvijas, lai pieprasītu termiņuzturēšanās atļauju, vai arī var uz pašreizējās vīzas un laulības reģistrācijas apliecības pamata pieprasīt termiņuzturēšanās atļauju uzreiz pēc laulības reģistrēšanas? Kādi ir atļaujas saņemšanas termiņi un kritēriji?

A
atbild:
15. oktobrī, 2021
Linda Ņikona
LV portāls

Atbilstoši Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) mājaslapā norādītajai informācijai, lai saņemtu uzturēšanās atļauju Latvijas Republikā sakarā ar ģimenes apvienošanu, Latvijas pilsoņa, nepilsoņa vai pastāvīgās uzturēšanās atļauju saņēmuša ārvalstnieka laulātajam jādodas uz PMLP un jāuzrāda Latvijas Republikā atzīts derīgs ceļošanas dokuments, kā arī jāiesniedz šādi dokumenti:

Atbilstoši Imigrācijas likuma 25. panta pirmajai daļai ārzemnieks, kurš ir Latvijas pilsoņa vai Latvijas nepilsoņa laulātais, ir tiesīgs pieprasīt:

  • pirmo reizi iesniedzot dokumentus – termiņuzturēšanās atļauju uz vienu gadu;
  • otro reizi iesniedzot dokumentus – termiņuzturēšanās atļauju uz četriem gadiem;
  • trešo reizi iesniedzot dokumentus – pastāvīgās uzturēšanās atļauju.

Kā norādīts PMLP mājaslapā, termiņuzturēšanās atļauja ir dokuments, kas dod tiesības ārvalstniekam uzturēties Latvijā noteiktu laiku, pastāvīgās uzturēšanās atļauja – pastāvīgi.

Visprecīzāko informāciju iespējams saņemt, sazinoties ar PMLP (kontaktinformāciju var meklēt šeit).