Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Tieslietas

Vai pēc daudziem gadiem var pieteikties mantojumam

J
jautā:
22. maijā, 2021
Liene

Labdien! Situācija tāda, ka mana tante – krustmāte (mammas māsa) – nomira pirms 14 gadiem, atstājot dzīvokli. Viņas vēlēšanās bija, lai dzīvoklis pieder man. Vai es to vēl varu mantot? Ja varu, kādas darbības man būtu jāveic, kādi dokumenti nepieciešami? Paldies!

A
atbild:
28. jūnijā, 2021
Latvijas Zvērinātu notāru padome
Inese Moroza, zvērināta notāre

Ja esat pieņēmusi mantojumu faktiskajā valdījumā, mantošanas iesniegumu varat iesniegt arī pēc Civillikumā noteiktā gada termiņa beigām. Jums jāvēršas pie zvērināta notāra un jāparaksta iesniegums, ar kuru apliecināt, ka mantojumu esat pieņēmusi faktiskajā valdījumā likumā noteiktajā termiņā. Mantojuma iesniegumam jāpievieno mantojuma atstājēja miršanas apliecība un radniecību pierādoši dokumenti.