Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Pensijas

Kad varēs doties pensijā

J
jautā:
04. maijā, 2021
Rita

Esmu 3. grupas invalīde uz mūžu. Šobrīd man ir 63 gadi. Darba stāžs – 38 gadi. Vai ir iespēja šobrīd iet pensijā (ne priekšlaicīgi)?

A
atbild:
10. maijā, 2021
Lidija Dārziņa
LV portāls

No 2014. gada 1. janvāra likumā “Par valsts pensijām” noteiktais pensionēšanās vecums pakāpeniski palielinās par trim mēnešiem ik gadu, līdz 2025. gada 1. janvārī tas būs 65 gadi.

Pakāpeniski līdz 65 gadiem palielinās arī pensionēšanās vecums sievietēm ar invaliditāti uz mūžu, kurām ir tiesības pensionēties pirms vispārējā pensionēšanās vecuma sasniegšanas, ja apdrošināšanas stāžs ir ne mazāks par 20 gadiem,

1958. gada janvārī–jūnijā dzimušajām sievietēm ar invaliditāti uz mūžu ir tiesības doties pensijā pirms vispārējā pensijas vecuma šogad, kad sasniegts 63 gadu vecums.