Kā vismaz daļēji kļūt par dzīvokļa īpašnieci

J
jautā:
03. maijā, 2021
Brigita

Es vēlos pirkt dzīvokli no dēla un bijušās vedeklas (nebija precēti, bet kopīgs bērns). Uzdāvināju dēlam 10 000 eiro, lai viņš atpērk no vedeklas viņas pusi. Tagad dēls ir vienīgais īpašnieks. Par šo dzīvokli viņš vēl joprojām bankai maksā kredītu. Jāsamaksā vēl 26 000 eiro. No sākuma es samaksātu viņa kredītu (18 000 eiro), bet pārējo pa daļām lielākā laika posmā: līdz 8 gadiem. Vai tikai tad es kļūstu par dzīvokļa īpašnieci? Es baidos: ja kaut kas notiktu ar manu dēlu, es palieku bez dzīvokļa un naudas, jo viņam ir 2 meitas, katra no savas sievietes. Kā man rīkoties, un kādi ir varianti, lai dzīvoklis kaut no sākuma 1/2 vai 3/4 piederētu man?

A
atbild:
06. maijā, 2021
Inese Helmane
LV portāls

Lai kvalitatīvi atbildētu uz jūsu jautājumu, būtu vajadzīgs iepazīties ar visiem juridiskajiem dokumentiem saistībā ar dzīvokļa īpašumu. Piemēram, vajadzētu noskaidrot, vai, dāvinot dēlam 10 000 eiro, esat noslēgusi dāvinājuma līgumu.

Tāpēc ieteiktu vērsties pēc konsultācijas pie zvērināta advokāta vai pie zvērināta notāra.