Valsts amatpersonas tiesības savienot amatus

J
jautā:
03. maijā, 2021
Māris

Labdien! Vai es, būdams amatpersona, varu strādāt “Bolt Food” kā saimnieciskās darbības veicējs?

A
atbild:
28. jūnijā, 2021
Valsts kanceleja
Santa Jirgensone, Komunikācijas departamenta konsultante

Saskaņā ar likuma “Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā” 6.panta pirmo daļu valsts amatpersonai ir atļauts savienot valsts amatpersonas amatu ar citu amatu, uzņēmuma līguma vai pilnvarojuma izpildi vai saimniecisko darbību individuālā komersanta statusā vai reģistrējoties Valsts ieņēmumu dienestā kā saimnieciskās darbības veicējam atbilstoši likumam “Par iedzīvotāju ienākuma nodokli”, ja šajā likumā vai citā normatīvajā aktā nav paredzēti valsts amatpersonas amata savienošanas ierobežojumi.

Savā jautājumā neesat norādījis, kādu valsts amatpersonas amatu ieņemat.

Amatu atļauts savienot, ja ir saņemta attiecīgās publiskas personas iestādes vadītāja vai viņa pilnvarotas personas rakstveida atļauja.

Ievērojot minēto, vispārēji valsts amatpersona var savienot amatu ar saimniecisko darbību individuālā komersanta statusā vai reģistrējoties Valsts ieņēmumu dienestā kā saimnieciskās darbības veicējam saskaņā ar likumu “Par iedzīvotāju ienākuma nodokli”.

Ja jums ir papildu jautājumi, aicinām vērsties Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā, kas kontrolē likuma “Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā” izpildi, kā arī citos normatīvajos aktos valsts amatpersonām noteikto papildu ierobežojumu ievērošanu.