Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Tieslietas

Sūdzības atstāšana bez izskatīšanas

J
jautā:
06. aprīlī, 2021
Olegs

Vai sūdzības atstāšana bez izskatīšanas ir uzskatāma par prokurora rīcību vai tā lēmumu Kriminālprocesa likuma izpratnē?

A
atbild:
15. aprīlī, 2021
Olga Lauva
juriste

Kriminālprocesa likuma izpratnē prokurors ir tiesīgs atstāt sūdzību bez izskatīšanas, kas ir prokurora rīcība, piemēram, Kriminālprocesa likuma 342. panta piektā un piektā prim daļa paredz gadījumus, kad prokurors var atstāt sūdzību bez izskatīšanas: ja sūdzības termiņš nokavēts un nav atjaunots, sūdzība netiek izskatīta un par to paziņo iesniedzējam, vai, piemēram, ja sūdzības saturs attiecībā uz jau izskatītā sūdzībā norādītajiem tiesiskajiem vai faktiskajiem apstākļiem pēc būtības nav mainījies, sūdzība netiek izskatīta un par to paziņo iesniedzējam.