Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Mājoklis

Vai stāvvietā drīkst novietot īrnieka automašīnu

J
jautā:
06. aprīlī, 2021
Vitālijs

Labdien. Esmu 12-dzīvokļu mājas iedzīvotājs Rīgā. Visi dzīvokļi ir privatizēti, ir apsaimniekotājs. Mājas priekšā ir iežogots pagalms. Katram īpašniekam pieder pagalma domājamās daļas. Vai dzīvokļa īpašnieks, izīrējot dzīvokli trešajām personām, drīkst atļaut īrniekam novietot automašīnu pagalmā bez pārējo īpašnieku piekrišanas?

A
atbild:
11. aprīlī, 2021
Inese Helmane
LV portāls

Ja dzīvokļu īpašnieku kopība Dzīvokļa īpašuma likuma noteiktajā kārtībā ir pieņēmusi lēmumu par pagalma lietošanas kārtību un to ir paredzēts izmantot kā stāvvietu, tad īrnieks var izmantot šo vietu automašīnas novietošanai. Bez pārējo kopīpašnieku atļaujas nedrīkst pagalmu lietot pretēji noteiktajai lietošanas kārtībai.