Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Ģimene

Laulības šķiršana, ja viens no laulātajiem nevēlas šķirties

J
jautā:
06. aprīlī, 2021
Anita

Labdien! Dzīvoju kopā ar vīrieti jau 20 gadus. Vēlamies noformēt savas attiecības, esam cilvēki gados. Diemžēl viņa oficiālā sieva nepiekrīt laulības šķiršanai. Nezinu, ko iesākt.

A
atbild:
26. aprīlī, 2021

Atbilstoši Civillikuma 69. pantam laulību var šķirt vai nu tiesa, vai notārs.

Ja laulātie nevar vienoties, laulību šķir tiesa. Tiesa atbilstoši Civillikuma 70. pantam laulību šķir, pamatojoties uz viena laulātā pieteikumu.

Tiesa vai tiesnesis, ievērojot fiziskās personas mantisko stāvokli, atbilstoši Civillikuma 43. panta 17. punkta ceturtajai daļai pilnīgi vai daļēji atbrīvo to no tiesas izdevumu samaksas valsts ienākumos, kā arī atliek valsts ienākumos piespriesto tiesas izdevumu samaksu vai sadala to termiņos.

Prasības pieteikums par laulības šķiršanu saskaņā ar Civilprocesa likuma 128. un 235.1 pantu ir jāsagatavo brīvā formā.