TĒMA: Nodokļi

Kādi nodokļi jāmaksā Latvijā, ja uzņēmums reģistrēts Lielbritānijā

J
jautā:
05. martā, 2021
Andrejs

Labdien! Vai Latvijā ir jāmaksā kādi papildu nodokļi, ja uzņēmums ir reģistrēts Lielbritānijā? Esmu uzņēmuma līdzīpašnieks un personisko ienākuma nodokli apmaksāju Lielbritānijā. Darbs tiek veikts attālināti gan Latvijā, gan Eiropā. Vai man Latvijā ir jāveic vēl kādas iemaksas, kamēr te atrodos? Tāds pats jautājums ir arī par dividendēm: vai par tām jāveic kādi maksājumi, ja nodokļi tiek maksāti Lielbritānijā?

A
atbild:
08. martā, 2021
Lidija Dārziņa
LV portāls

Ienākumu deklarēšanas un nodokļu maksāšanas pienākumi atšķiras atkarībā no tā, vai esat Latvijas nodokļu rezidents vai nerezidents, kad un kādi ienākumi gūti Lielbritānijā.

Nodokļu piemērošanai nepieciešama konkrēta un precīza informācija arī pārrobežu situācijās, un to vērtē nodokļu admistrācija, tas ir, Valsts ieņēmumu dienests. Ar jautājumiem par nodokļu piemērošanu savā individuālajā situācijā jāvēršas Valsts ieņēmumu dienestā.