Vai, atsakoties no Latvijas pilsonības, ir tiesības saņemt uzturēšanās atļauju

J
jautā:
03. martā, 2021
Galina

Labdien! Ģimene: māte (1988. g.), tēvs (1983. g.), divi bērni (1 gads un 6 gadi). Visi šobrīd esam Latvijas pilsoņi. Darba dēļ esam spiesti pārvākties dzīvot uz Krieviju. Pārvācāmies pēc “pārcelšanās programmas”, līdz ar to automātiski saņemsim Krievijas pilsonību, bērniem līdz 24 gadiem paliek dubultā pilsonība (Krievijas, Latvijas). Vai mums ir tiesības saņemt uzturēšanas atļauju Latvijā (jo Latvijas pilsonību mēs zaudēsim)? Latvijā esam dzīvojuši no dzimšanas, strādājām, te paliek vecāki (Latvijas nepilsoņi) un īpašums (dzīvoklis). Paldies!

A
atbild:
28. jūnijā, 2021

Šajā gadījumā ārzemnieki ir tiesīgi pieprasīt uzturēšanās atļauju vispārējā kārtībā saskaņā ar Imigrācijas likuma nosacījumiem.

Personām, kas atteikušās no Latvijas pilsonības, ir tiesības pieteikties uzturēšanās atļaujai Latvijā sakarā ar ģimenes apvienošanu, nodarbinātību, zinātnisko sadarbību, mācībām u. c. Plašāku informāciju par šiem un citiem uzturēšanās atļauju pieteikšanas iemesliem var meklēt šeit.